SSL to szkielet naszego bezpiecznego Internetu i chroni poufne informacje, gdy przechodzimy przez światowe sieci komputerowe. SSL jest niezbędne do ochrony witryny, nawet jeśli nie obsługuje ona poufnych informacji, takich jak płatności kartą kredytową. Zapewnia prywatność, kluczowe bezpieczeństwo i integralność danych zarówno dla stron internetowych, jak i danych osobowych użytkowników.

SSL szyfruje wrażliwe informacje

Głównym powodem używania protokołu SSL jest przetwarzanie poufnych informacji przesyłanych w Internecie tak zaszyfrowanych, aby tylko ten odbiorca mógł je zrozumieć. Jest to ważne, ponieważ informacje wysyłane przez Internet są przekazywane z komputera na komputer, aby uzyskać dostęp do serwera docelowego. Każdy komputer między użytkownikiem a serwerem może zobaczyć:

• numery kart kredytowych,
• nazwy użytkowników,
• hasła,
• inne ważne informacje,

 

jeśli nie są szyfrowane za pomocą certyfikatu SSL. Gdy jest używany certyfikat SSL, informacje są nieczytelne dla wszystkich, z wyjątkiem serwera, do którego wysyła się informacje. Chroni to przed hakerami i złodziejami.

SSL zapewnia uwierzytelnianie

Oprócz szyfrowania, odpowiedni certyfikat SSL zapewnia również uwierzytelnianie. Oznacza to, że możesz być pewien, że wysyłasz informacje do odpowiedniego serwera, a nie do oszusta, który próbuje wykraść te informacje. Dlaczego to jest ważne? Charakter internetu oznacza, że klienci często wysyłają informacje przez kilka komputerów. Każdy z tych komputerów może udawać, że jest daną stroną internetową, by nakłonić użytkowników do wysyłania im informacji osobistych. SSL zapobiega takim sytuacjom. Chroni również przed atakami typu phishing.

SSL podnosi zaufanie

Przeglądarki internetowe pokazują wizualne wskaźniki, takie jak ikona kłódki lub zielony pasek, aby użytkownicy mogli wiedzieć, kiedy ich połączenie jest zabezpieczone. Oznacza to, że jeśli posiadasz certyfikat SSL i jest to pokazane w ten sposób to użytkownicy ufają Twojej stronie bardziej, gdy widzą te sygnały i będą bardziej skłonni kupić właśnie u ciebie. Dostawcy SSL zapewnią także gwarancję bezpieczeństwa, która zwiększa zaufanie do witryny kupujących w niej klientów.

Google wspiera politykę SSL

Google od niedawna zaczął oznaczać dla bezpieczeństwa użytkowników niezabezpieczone strony, które zawierają hasła i pola wprowadzania kart kredytowych. Jeśli nie posiadają one certyfikatu SSL będą oznaczone jako niebezpieczne na pasku adresu URL.

Warto zatem pomyśleć o certyfikacie SSL przy projekcie nowej strony bądź w odniesieniu do aktualnej, która jeszcze go nie posiada.